Kino letnie – Sto leżaków i ekran

Kino letnie - Sto leżaków i ekran

– Co tutaj robisz?
– Parę rzeczy. Odpoczywam od żony, zapominam o urodzinach syna. Biorę dwa miliony za reklamę whisky, a mógłbym gdzieś grać. A dobra wiadomość? Whisky działa.

Zapewne jedna z piękniejszych historii miłosnych w kinie – choć to opowieść o spotkaniu dwojga ludzi z zupełnie różnych, zdawałoby się, światów…

On – podstarzały gwiazdor filmowy odcinający kupony od dawnej sławy, sfrustrowany faktem, że zamiast grać w dobrych filmach, występuje w reklamach (tragikomiczny Bill Murray). Ona – błyskotliwa, ale zagubiona dziewczyna, znudzona towarzyszeniem swojemu mężowi, wschodzącej gwieździe modowej fotografii (urocza i wzruszająca Scarlett Johansson). Przypadek rzuca ich do tego samego hotelowego baru w Tokio – i natychmiast odkrywają, jak wiele mają ze sobą wspólnego. Bob stracił złudzenia co do swojej kariery, Charlotte nie jest jeszcze pewna, co chciałaby w życiu robić, ale dzielą podobną wrażliwość, absurdalne poczucie humoru – i tęsknotę za czymś nieuchwytnym.

Łączy ich też potężny kulturowy szok. Bo też trzecim bohaterem filmu jest Tokio: Bob i Charlotte bezsennymi nocami eksplorują zachwycające piękno i surrealistyczne dziwactwa tej metropolii, co i rusz wpadając w komiczne kłopoty spowodowane barierami językowymi, technologicznymi i kulturowymi.

Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie? Cóż, nigdy nie dowiemy się, co mówi szeptem Bob, po kilku tokijskich dniach żegnając się z Charlotte, zapewne na zawsze.

15 lipca, godz. 20:00
Pub Lolek
ul. Rokitnicka 20
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze