Klasztor Kapucynów buduje nową jadłodajnię dla ubogich

Klasztor Kapucynów buduje nową jadłodajnię dla ubogich

Na dziedzińcu Klasztoru Braci Kapucynów przy ulicy Miodowej powstanie nowa jadłodajnia dla potrzebujących. W tym roku i w latach poprzednich w okresie świątecznym stołówka dla ubogich mieściła się w samym budynku klasztoru. Teraz jednak ma to się zmienić.

Do tej pory jadłodajnia znajdowała się w podziemiach kościoła, ale teraz urządzono tam bożonarodzeniową szopkę. Z tego powodu stołówkę na jakiś czas przeniesiono do jednego z pomieszczeń klasztoru.

Obiady są wydawane przez cały tydzień o godzinie 13:00. Każdy posiłek składa się z dwóch części – pierwszego i drugiego dania. Dodatkowo jest napój i chleb, który każdy może zabrać ze sobą. Ze stołówki korzysta nawet 300 osób dziennie, dlatego posiłki są spożywane w około 70-osobowych grupach.

Budowa nowej jadłodajni ma rozpocząć się w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Ma to być nowoczesna stołówka, która będzie znacznie lepiej wyposażona i pomieści więcej osób. Członek Klasztoru Braci Kapucynów w rozmowie z Radiem Kolor mówił o nowej siedzibie stołówki.

Jest to pomieszczenie dość obszerne, natomiast nie jest to pomieszczenie dedykowane do tego celu. Wybudowanie nowej jadłodajni umożliwi dobre funkcjonowanie i zapewni nam dobre warunki wydawania posiłków przez cały rok – mówi brat Jan Malanowski.

Jadłodajnię można wesprzeć na kilka sposobów. Każdy może dokonać wpłaty na konto klasztoru lub osobiście dostarczyć produkty spożywcze takie jak chleb, makaron czy ryż.

Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego, ul. Kapucyńska 4, 00-245 Warszawa, nr konta: 96 1030 0019 0109 8530 0030 6564.

Można też zostać wolontariuszem i pomagać w przygotowywaniu posiłków. Jadłodajnia, którą prowadzą Bracia Kapucyni, istnieje od 20 lat.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze