Koncert Edyty Góreckiej

Koncert Edyty Góreckiej

Edyta Górecka pisze, tworzy i gra razem z przyjaciółmi: Radkiem, Rafałem, Bartkiem i Michałem. Muzycy, na co dzień studenci, pochodzą z Krakowa. Wspólne tworzenie rozpoczęli prawie roku temu, gdy w ogrodzie zagrali swój pierwszy koncert dla znajomych, wtedy to też powstał ich utwór „Sierpień”. Następnie udział i wygrana w dwóch ważnych konkursach: Skoda Auto Muzyka z ramienia Katarzyny Nosowskiej i Krakowskie Synestezje utorowały im dalszą muzyczna drogę. W marcu tego roku wydali swoją debiutancką EPkę „Portrety”, a w kwietniu zagrali na Festiwalu Spring Break.

Zainspirowani brytyjską muzyką gitarową, przestrzenią islandzkich kompozycji i lekkością akustycznych brzmień tworzą utwory, o tekstach natchnionych literaturą, aktualnymi wydarzeniami i towarzyszącymi przemyśleniami.

Muzycy do tej pory supportowali między innymi takich artystów jak Mikromusic, LemOn czy Patrick The Pan. Byli nominowani do Opolskich Debiutów 2017, a tego lata zagrali m.in. na Slot Art Festiwal oraz Festiwalu w Jarocinie.

03/08
Start: 20:30
Wstęp bezpłatny

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze