Na Konstruktorskiej powstanie ogromna kostka Rubika

Na Konstruktorskiej powstanie ogromna kostka Rubika

Budynek swój wygląd będzie zawdzięczał podświetlanym kolorowym panelom i nie będzie to żadna instalacja artystyczna. Na Konstruktorskiej powstanie Data Center, czyli Centrum Przechowywania i Przetwarzania Danych.

Budynek będzie miał formę sześcianu o wymiarach 25 m x 52 m o łącznej powierzchni ponad 15 000 mkw.

Centrum Przechowywania i Przetwarzania Danych będzie miało pięć pięter, na czterech będą znajdować się serwery. Na parterze staną transformatory, rozdzielnice elektryczne i osiem dynamicznych UPS wraz z silnikami Diesla. Pod budynkiem będzie 4-piętrowy parking podziemny i 3-piętrowa powierzchnia serwerowa oddzielona od garaży specjalną rampą.


Data Center to inwestycja firmy Adgar Poland. Jak przyznają inwestorzy, Centrum ma być odpowiedzią na oczekiwania globalnych firm, które poszukują najnowocześniejszej infrastruktury do przechowywania i przetwarzania danych. Budynek, który stanie na Mokotowie ma być połączeniem najnowocześniejszych technologii, najwyższych standardów bezpieczeństwa oraz odważnej, współczesnej architektury. Autorem projektu jest pracownia HRA Architekci. Budowa Centrum może się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze