Musical Latino Amor

Musical Latino Amor

W programie reżyserowany spektakl najpiękniejszych utworów z kręgu kultury hiszpańskiej i latynoamerykańskiej.

Wystąpią:
Katarzyna Syguła – sopran;
Rafał Kucharski- baryton;
Anna Gilla – choreografia,
Marcin Piotr Łopacki- fortepian
oraz uczestnicy poprzedzających warsztatów.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed wydarzeniem.

Sylwetki artystów:

KATARZYNA SYGUŁA – Ukończyła z wyróżnieniem studia wokalno-aktorskie w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku oraz podyplomowe Studium Pieśni na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Uczestniczyła w licznych koncertach oraz festiwalach, natomiast doświadczenie sceniczne zdobywała kreując tytułowe partie w operach La finta Giardiniera i Alcina. Katarzyna Syguła współpracowała z Zespołem Muzyki Dawnej „Cappella Gedanensis” oraz od 2014 roku z „Chorakademie Lübeck” pod dyrekcją Rolfa Becka, z którym koncertowała w Niemczech, Chinach, Korei Południowej, Brazylii.

RAFAŁ KUCHARSKI – Swoją edukację muzyczną rozpoczął jako nastolatek w klasie klarnetu. Niedługo potem wstąpił do Archikatedralnego Chóru Chłopięco-Męskiego „Cantores Minores”, gdzie śpiewał jako chłopięcy sopran, a po mutacji jako baryton. Rafał Kucharski jest absolwentem wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytu Muzycznego Fryderyka Chopina. Swoje solowe występy rozpoczął w 2009 roku w Filharmonii Szczecińskiej kantatą bożonarodzeniową „Hodie” R. V. Williamsa. W 2013 roku wystąpił w Filharmonii Bałtyckiej w Wejherowie z programem pieśni kaszubskich, a w 2015 w Filharmonii Warszawskiej z cyklem pieśni T. Bairda. Jego pasja muzyczna rozwinęła się także w kierunku tańca wraz ze wstąpieniem w szeregi Zespołu Pieśni i Tańca „Warszawianka” Uniwersytetu Warszawskiego.

ANNA GILLA – pedagog, animator społeczno-kulturalny, dyplomowany instruktor tańca jazzowego, choreograf. Absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Czynnie związana z tańcem od 23 lat. Od 2009 roku udziela się także w projektach teatralnych (zarówno krajowych jak i międzynarodowych). Uczestniczka szkoleń z zakresu terapii tańcem, pedagogiki cyrku, krajowych i międzynarodowych warsztatów tanecznych w obrębie m.in. tańca jazzowego (salsa jazz, contemporary jazz, broadway jazz, jazz rock, lyrical jazz), modernu, hip-hopu, barre au sol, a także tańca ludowego. Na co dzień pracuje w Pałacu Młodzieży prowadząc grupy Tańca Jazz Folk oraz Małe Musicale.

MARCIN PIOTR ŁOPACKI – pianista, kompozytor, dyrygent, animator życia muzycznego. Ukończył studia magisterskie w klasie kompozycji oraz studia licencjackie w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 2007-2009 studiował również grę na fortepianie. Był stypendystą macierzystej uczelni. W 2010r. założył orkiestrę Ad Hoc Ensemble, która w 2012 przekształciła się w zespół wykonawców muzyki współczesnej ENSEMBLAGE, funkcjonujący do dziś. Artysta współpracuje z licznymi instytucjami muzycznymi, biorąc udział w wielu projektach koncertowych, prowadzi także działalność w organizacjach pozarządowych.
W 2007r. został powołany na członka zarządu stowarzyszenia Jeunesses Musicales Polska. W latach 2008 – 2016 był sekretarzem, członkiem zarządu a następnie przewodniczącym Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich. W 2015r. wspólnie z kompozytorem i pianistą Andrzejem Karałowem oraz klarnecistą Piotrem Zawadzkim ufundował Fundację Ensemblage, której obecnie jest prezesem.

Data: 05 Listopada 2017, niedziela
Godzina rozpoczęcia: 16:30
Urząd Dzielnicy Targowek, Ludwika Kondratowicza 20

Grzybu

Komentarze