Na Odolanach powstanie osiedle

Na Odolanach powstanie osiedle

Nie od dziś wiadomo, że należące do PKP tereny sąsiadujące z torami kolejowymi to jedne z najlepszych terenów inwestycyjnych w Polsce. Ściana biurowców między Dworcem Zachodnim a stacją przy pl. Zawiszy to widok znany z największych europejskich metropolii, gdzie zagospodarowanie gruntów po zwrotnicach, fabrykach czy portach zaczęło się wcześniej, niż w Warszawie. Na wschodnich Odolanach ściany biurowców nie będzie.

Pogłoski o planowanych tam tanich lokalach z rządowego programu Mieszkanie+ krążyły już w czerwcu, ale wówczas nikt nie potwierdzał tych informacji. Teraz wszystko jest już jasne. PKP podpisały umowę z państwową firmą BGK Nieruchomości, która zbuduje bloki w rejonie Ordona, Gniewkowskiej i Mszczonowskiej. Nie wiadomo, ile ich będzie, gdzie dokładnie staną i jak będą wyglądać. Według zapowiedzi inwestora budynki powstaną z użyciem gotowych elementów, montowanych na placu budowy. Dzięki temu czas budowy będzie znacznie krótszy, a standard wykończenia – niekoniecznie gorszy, niż przy użyciu metod tradycyjnych. Bloki nie będą miały piwnic ani parkingów podziemnych.

Co to jest Mieszkanie+?

Nowy program rządu Prawa i Sprawiedliwości jest skierowany do osób, które nie mają (i nigdy nie miały mieszkania) na własność i nie chcą go wynajmować. Bloki z Mieszkaniami+ powstaną na terenach należących do państwa, z minimalnym zyskiem i przy użyciu prefabrykatów, dzięki czemu ich budowa będzie możliwie tania. Czynsz ma wynosić 10-20 zł/m2, a lokatorzy będą mogli wykupić mieszkanie na preferencyjnych warunkach.
Pierwszeństwo w odbieraniu kluczy do Mieszkań+ będą mieć m.in. najbiedniejsi i rodziny wielodzietne.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze