Na Woli powstanie skwer nazwany na cześć…pączków

Na Woli powstanie skwer nazwany na cześć...pączków

Plan by te okolice były bardziej przyjazne mieszkańcom dzielnica zaczyna realizować od nadania skwerowi całkiem słodkiej nazwy.

Remont skweru przy ul. Górczewskiej jest konieczny, ponieważ na przełomie kilkudziesięciu lat niewiele się tam zmieniło. Teraz powstanie skwer który będzie nawiązywał do znajdującej się w pobliżu najstarszej cukierni na terenie Woli.

– Najlepsze pączki w Warszawie, po które przysyłał adiutanta Marszałek Piłsudski oraz Kolonia Wawelberga powinny doczekać się właściwej oprawy jako wizytówka Woli – twierdzą inicjatorzy projektu.

A jak ma wyglądać Różany Skwer Pysznych Pączków? Okrągły placyk wyłożony kostką bazaltowo-brukową znajdzie się w centrum tego terenu. Na placyku pojawi się „Ławeczka uroczej babci”, będzie ona dedykacją dla córki założyciela cukierni.

Obok ławeczki stanie stara latarnia z symbolicznym pączkiem z kutego żelaza. Okrągły skwer z okrągłym klombem pośrodku zostanie wysadzony czerwonymi różami symbolizującymi nadzienie pączka.

To nie pierwszy skwer z nazwą w roli głównej. Przypomnijmy, że w tym roku przy ul. Ogrodowej powstał Skwer Psa Fafika, który ma symbolizuje fikcyjną postać znaną z PRL-u.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze