Nagle okazało się że na Gocławiu będzie droga, przez którą wytną masę drzew

Cały pomysł z puszczeniem linii tramwajowej na Gocław mocno podzielił mieszkańców Pragi Południe. Oczywiście są argumenty za i przeciw, przez co nie da się jednoznacznie określić czy pomysł jest słuszny i naprawdę usprawni życie w tamtych rejonach miasta. Tym razem jednak nie sama trasa tramwaju, a inwestycje dodatkowe robią szum w mediach. W ostatnich dniach jednak temat wrócił z nowa siłą. Wszystko za sprawą informacji, że pod inwestycję trzeba będzie wyciąć setki drzew na Gocławiu. W szczególności w tzw. dolince zieleni na Gocławiu.

„Dolinka zieleni” znajduje się w zagłębieniu. Budynki przy ul. Bora-Komorowskie usytuowane są na niewielkiej skarpie. Różnica terenu wynosi kilka metrów. „Obecne rozwiązania drogi przewidują podniesienie terenu, do rzędnych istniejących osiedli mieszkaniowych” – informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych

Problem ten pojawił się po tym jak poinformowano, że wzdłuż torowiska powstanie również droga. Nic na ten temat nie wspominały wcześniejsze plany. Temat drogi nie był również poruszany podczas konsultacji społecznych. Chodzi o odcinek tramwaju na Gocław od ulicy Bora Komorowskiego do Alei Stanów Zjednoczonych. Już pod same torowisko trzeba będzie wyciąć wiele drzew, ale jeśli mówimy o nowej drodze to potrzeba dodatkowych kilku metrów terenu a to poniesie za sobą spore konsekwencje wizualne i nie tylko.

Grzybu

Komentarze