Pchli targ na Bródnie

Pchli targ na Bródnie
fot. DK Świt

Bródnowskie pchle targi cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Przed nami kolejne dwie spotkania. Czy klimatyczne bazarki wrócą w przyszłym roku?

Na pomysł zorganizowania bródnowskich pchlich targów wpadł Bartosz Wieczorek – lokalny działacz społeczny. Inicjatywa wygrała w zeszłorocznej edycji budżetu partycypacyjnego. Jej realizacją zajęła się Ewelina Romanowska. Przy wsparciu Domu Kultury „Świt” udało się już zorganizować trzy imprezy.
– Kolejne dwie przed nami: 4 i 24 września w godzinach od 10 do 13. Udział w nich może wziąć każdy. Mile widziane jest zapowiedzenie się jako wystawca telefonicznie (608 800 939) – mówi Ewelina i dodaje, że na pchlim targu można znaleźć wszytko, co jest legalne, zadbane i nadaje się po ponownego użycia. Mieszkańcy sprzedawali już laptopy, książki, biżuterię, ubranka dla dzieci i zabawki, oryginalne filmy i płyty, rzeźby, poszewki na poduszki, deskorolki, rowerki, wózki, obrazy – wszystko, co zalegało w domach a mogło jeszcze się komuś przydać.
Najciekawsze było ostatnie spotkanie zorganizowane specjalnie dla najmłodszych. Dzieciaki miały swoje stoiska i pod czujnym okiem rodziców sprzedawały ubranka, z których wyrosły i zabawki. Ponad 30 najmłodszych mieszkańców Bródna próbowało swoich sił w tej niecodziennej dla nich roli.
– Były też stoiska, na których maluchy sprzedawały swoje prace. Dzieci świetnie odnalazły się w rolach sprzedawców. Zachęcałam, by opisywały, co sprzedają i do czego to służy. Efekt był niesamowity. Niektóre naprawdę dużo zarobiły, nawet po 80 -150 zł – mówi Ewelina. Najmłodszy handlarz miał cztery lata, a zarobione fundusze zamierzał przeznaczyć na „małego, białego króliczka”. Inne dzieci zbierały na wakacje, a jeszcze inne na jakieś nowe konkretne zabawki lub sprzęty. – Klimat tego miejsca tworzą wystawcy, to ich zasługą jest, że spotykamy się w coraz większym gronie.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku targi będą kontynuowane. Czekamy na wyniki głosowania do budżetu partycypacyjnego, poznamy je w lipcu. A póki co zapraszamy wszystkich na Bródno we wrześniu.

Grzybu

Komentarze