Selektywna zbiórka odpadów 23 maja

Selektywna zbiórka odpadów 23 maja

Polacy rocznie produkują ok. 14 mln ton odpadów, czyli tyle ile ważyłyby 23 Pałace Kultury i Nauki. 98% z tych odpadów można ponownie wykorzystać dzięki segregacji. IKEA Warszawa wspólnie z Parkiem Handlowym na Targówku 23 maja organizują zbiórkę odpadów. Zbędne przedmioty będzie można oddać na parkingu przy sklepie na Targówku w godzinach 10:00 – 17:00. W zamian uczestnicy otrzymają sadzonki roślin lub akcesoria do ich pielęgnacji.

IKEA ze sklepami na Targówku we współpracy z firmą Stena Recycling od kilku lat systematycznie organizuje takie zbiórki, by dać mieszkańcom stolicy więcej możliwości do pozbycia się niepotrzebnych przedmiotów w sposób przyjazny dla środowiska.

Podczas zbiórki będzie można oddać makulaturę, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, puszki aluminiowe, butelki PET oraz baterie. W zamian uczestnicy będą mogli otrzymać sadzonki wiosennych kwiatów rabatowych oraz ziół lub narzędzia do pielęgnacji roślin – konewki i spryskiwacze.

Zbiórce odpadów będzie towarzyszył finał trwającego od miesiąca konkursu skierowanego do dzieci szkół podstawowych i gimnazjów „Zbieramy elektrośmieci”.

23 maja, godz 10:00 – 17:00
IKEA Targówek, ul. Malborska 51
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze