Teatr Na Leżakach – „Łojdyrydy”

„Teatr na leżakach”, to wydarzenie Teatru Pijana Sypialnia, które w całym kraju przyciąga setki widzów. Widowiska z muzyką na żywo prezentowane są w wakacyjnej atmosferze, a widownia zasiada na leżakach i kocach. Tym razem artystów gościć będzie Plażówka na Ursusie, a miejska plaża na kilka godzin zamieni się w jedyny w swoich rodzaju teatr.

Teatr Pijana Sypialnia w Temacie Rzeka zaprezentuje widowisko muzyczne „Łojdyrydy”, w którym wystąpi 16 aktorów, wokalistów i tancerzy oraz Orkiestra Pijanej Sypialni. Spektakl to historia mieszkańców dwóch sąsiadujących miejscowości: Kopydliny i Samborza. Bohaterowie podejmują liczne próby ukrócenia ciągu nieszczęść, który dotyka obydwie wsie. Bezradni mieszkańcy czekają więc na pomoc z zewnątrz. Przybywają „wymodleni Panowie z Warszawy”, którzy uczą miejscowych, jak pozyskiwać granty na promocję regionalnych produktów wśród których najważniejszym jest…caffe latte z mleka prosto od krowy.

Teatr Pijana Sypialnia to największy niezależny teatr w kraju, założony wiosną 2012 roku w Warszawie przez aktorów, tancerzy, muzyków i wokalistów. Obecnie zespół tworzy ponad 100 artystów pracujących w sekcji aktorskiej, Filharmonii Pijanej Sypialni, Zespole Wokalnym oraz w zespole tanecznym „Woda na młyn”. Krytycy i znawcy sztuki scenicznej cenią Pijaną Sypialnię za kulturę muzyczną oraz oryginalny repertuar inspirowany zapomnianymi konwencjami teatralnymi i
folklorem. Mówi się o „zjawisku Pijanej Sypialni”, „teatrze vintage”.

Data: 14 czerwca 2019 – piątek, o godzinie: 20:00
Wstęp wolny
Plażówka, ul. Dzieci Warszawy 24

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze