VII Międzynarodowy Festiwal Zbliżenia Kultur 2017

VII edycja Międzynarodowego Festiwalu Zbliżenia Kultur

Misją festiwalu jest zbliżanie Polaków i obcokrajowców, którzy mieszkają w Polsce, wzajemne poznanie i integracja wielonarodowej i wielokulturowej społeczności poprzez prezentację dorobku artystycznego, a także integracja i aktywizacja środowisk twórczych mniejszości narodowych i etnicznych oraz polskich, zapoznawanie i zbliżanie ich kultur ze sobą – budowanie poczucia wspólnoty ludzi, mieszkających w jednym domu – w Polsce.

To już VII edycja Międzynarodowego Festiwalu Zbliżenia Kultur. Przez trzy dni, od 29 września do 1 października 2017 r., w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie przy ul. Belwederskiej 25, odbywać się będą koncerty, wystawy i jarmarki, prezentujące kultury różnych narodów. Nie zabraknie smakołyków, charakterystycznych dla wielu stron świata.

Wśród wykonawców znajdą się m. in. Kapela Hanki Wójciak – krakowski zespół, grający muzykę z pogranicza world music, folku i piosenki autorskiej. Dima Gorelic – urodzony na Ukrainie izraelski gitarzysta i kompozytor, łączący jazz z muzyką etniczną. Josif Fiszman – kaliningradzki pieśniarz, dziennikarz, producent i reżyser, mistrz piosenki aktorskiej i poetyckiej. Damrawa – zespół także z Kaliningradu, muzycy którego znajdują inspirację w historii ziemi pruskiej i legendach ludów żyjących w dawnych czasach na brzegach Bałtyku. Mateusz Ławniczak z Wrocławia – łaureat konkursu SzekspirOFF-2017, śpiewający oryginalne pieśni szekspirowskie z czasów elżbietańskich.

W dniach od 29 września do 1 października 2017 odbędzie się VII Międzynarodowy Festiwal Zbliżenia Kultur. Tegorocznej edycji Festiwalu towarzyszyć będą wystawy Stowarzyszenia Polskiego Patchworku „Raz na ludowo”, a także wystawa obrazów Anetty Skarżyński „Brzoza w kulturze słowiańskiej”, odbędą się koncerty, a wśród wykonawców charyzmatyczny góralski zespół „Kapela Hanki Wójciak”, międzynarodowy Etno-jazzowy projekt Dima Gorelik Trio (USA, Izrael, Polska). W tym roku rozpoczynamy nową inicjatywę – w ramach Festiwalu odbędzie się wielka gala finałowa p.t. „Koncert Zbliżenia Festiwali ze Świata”, na scenie zobaczymy finalistów Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German, laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi, a także przedstawicieli Międzynarodowego Festiwalu „Czasy Wysockiego i Okudżawy” w Kaliningradzie i wielu innych. W koncercie weźmie udział także twórca i gospodarz niniejszego Festiwalu Zbliżenia Kultur – Syberyjski Bard, czyli Evgen Malinovskiy.

Jak co roku w czasie trwania całego Festiwalu czynny będzie Jarmark Festiwalowy, na którym nie zabraknie przeróżnych rękodzieł, suwenirów z przeróżnych kultur i tradycji, kuchni świata, lepienia pierogów, pielmieni, smażenia naleśników i różnego rodzaju ludowego ulicznego performingu.
Festiwal odbędzie się w Warszawie w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury przy ul. Belwederska 25.

Zapraszamy media, ludzi biznesu i urzędów państwowych. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli do wsparcia i współpracy na rzecz zbliżania kultur.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Grzybu

Komentarze