Warszawa Dzieciom

Warszawa Dzieciom

W sobotę i niedzielę – 30 i 31 maja 2015 Miasto Stołeczne Warszawa, Stołeczna Estrada, Warszawski Program Edukacji Kulturalnej, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie zapraszają na wydarzenia w ramach projektu „Warszawa Dzieciom” z okazji Dnia Dziecka. Do Parku Agrykola i Łazienek Królewskich. Organizatorzy przygotowali bogaty program: kulturalny, naukowo – edukacyjny, artystyczny oraz sportowy, w ramach którego uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w warsztatach, konkursach, grach i aktywnościach sportowych.

PROGRAM I ATRAKCJE:

V Festiwal Edukacji Kulturalnej 30 maja 2015 – sobota
Na V. Festiwalu Edukacji Kulturalnej, który w tym roku odbędzie się w Łazienkach Królewskich – od 12.00 do 18.0 – artyści i animatorzy kultury zaprezentują efekty swych rocznych działań. Przedstawią m.in. prace grup amatorskich pracujących przy domach kultury, bibliotekach i szkołach. Spacerowiczów, odwiedzających dawną posiadłość króla Stanisława Augusta, będą zapraszać do aktywnego udziału w ich twórczych działaniach. Niewątpliwa atrakcja to przygotowana specjalnie na Festiwal gra ogrodowa, dzięki której całą rodziną możemy poznać tajemnice historycznych ogrodów w Łazienkach. Zapisy gra@wpek.pl

Festiwalowe Centrum skupi się w przestrzeni, w okolicach Pałacu na Wyspie, gdzie powstanie strefa literacko-plastyczna. Tu pod opieką nastoletnich artystów – uczniów szkół plastycznych – będzie można namalować obraz, a także samodzielnie opracować komiks, przez chwilę zostać dyrygentem lub zwyczajnie poczytać komuś bajkę.

Z piosenką literacką młodzi artyści wystąpią w strefie leżakowej na Scenie Kameralnej, zaś przed Pałacem Myślewickim zaśpiewają chóry. Nowością będzie to, że usłyszymy tam chóry wielopokoleniowe, od przedszkolaków po seniorów. Wzbudzając być może zazdrość współuczestników, ulubiony wiersz będzie mógł wygłosić każdy w Literackim Hyde Parku na Rondzie Zazdrości. Tu także wystąpią ze swoimi wierszami zwycięzcy konkursów literackich. Natomiast Stara Kordegarda stanie się miejscem prezentacji zrealizowanych w tym roku projektów multimedialnych. Na scenie Amfiteatru zagoszczą podczas Festiwalu najciekawsze widowiska muzyczne i koncerty, zrealizowane w tym sezonie w domach kultury i szkołach. W Amfiteatrze odbędą się spektakle muzyczne przygotowane przez dzieci i młodzież ze stołecznych domów kultury.

V Festiwal Edukacji Kulturalnej
30 maja w Łazienkach Królewskich, godz 12.00- 18.00
Organizatorzy zapraszają do udziału:
Gra ogrodowa, początek w Starej Kordegardzie. Zapisy: gra@wpek.pl
Strefa literacko-plastyczna. Pierwsze lekcje malarstwa, tworzenia komiksów oraz rodzinnego czytania bajek.
Literacki Hyde Park przy Rondzie Zazdrości – recytacje wierszy.
Zaprezentują:
Działania przygotowane w 2015 roku w instytucjach, placówkach, szkołach, domach kultury, bibliotekach, organizacjach pozarządowych oraz innych miejscach edukacji kulturalnej.

II Warszawski Dzień Energii – 31 maja 2015 – niedziela

W godz. 11.00 – 18.00 na terenie parku Agrykola w Warszawie odbędzie się druga edycja Warszawskiego Dnia Energii, objętego Patronatem Honorowym: Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, Ministerstwa Gospodarki, Sejmu RP. Jest to wydarzenie włączające stolicę w Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii. Tegoroczna impreza plenerowa ma charakter naukowo – edukacyjny i będzie poświęcona idei smart cities, efektywności energetycznej, ochronie klimatu, energetyce miejskiej oraz zagadnieniom elektrycznego transportu miejskiego.

W programie przygotowano liczne atrakcje: gry i konkursy ekologiczne; ciekawe eksperymenty i doświadczenia prowadzone przez uczniów warszawskich szkół w ramach warsztatów realizujących program „Warszawska ENERGIA – od poznania do EKO-działania”; prezentacja samochodów, rowerów i skuterów elektrycznych oraz najnowszych rozwiązań technologicznych wspierających zapobieganie zmianom klimatycznym i ich skutkom; wycieczki do obiektów energetycznych: Elektrociepłowni Siekierki i Przepompowni Batory.

„Warszawski Dzień Energii na stałe wpisał się w warszawski kalendarz – po raz drugi spotkamy się aby pogłębiać naszą wiedzę, nasze zrozumienie problemów środowiska, w tym zagrożeń klimatycznych w powiązaniu z funkcjonowaniem i rozwojem nowoczesnej energetyki. Chcemy też aby ten dzień był okazją do dobrej zabawy dla wszystkich pokoleń Warszawiaków” – podkreśla Leszek Drogosz – Dyrektor Biura Infrastruktury w Urzędzie m.st. Warszawy.

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii:

1. Wyjazd roboczy do elektrowni Bełchatów i do elektrowni wiatrowej Kamieńsk
2. Seminaria:
• “Ekologiczny transport miejski”
• „Kupno i sprzedaż energii elektrycznej w Mieście Stołecznym Warszawa”

Partnerzy: PGNiG Termika, Veolia Energia Warszawa S.A., PGE, BASF, Ambasada
Republiki Federalnej Niemiec

PIKNIK DLA NAJMŁODSZYCH:

• Myszkomania Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Fundacja na co dzień zajmuje się niesieniem pomocy dzieciom w trudnych sytuacjach życiowych (zdrowotnych, edukacyjnych, materialnych). Z okazji Dnia Dziecka przygotowała różne zabawy, do których zaprosi Myszka Norka. Myszkomania to wspólna nauka tańca, Arena Marzeń, animacje, warsztaty i konkursy, a to wszystko z Myszką Norką, która będzie przewodniczką dzieci na Agrykoli. To ona nauczy zabaw z chustą Klanzy, pokaże jak robić origami, bajeczne motyle i biżuterię, a także porwie do dynamicznej zumby. Ponadto Fundacja zaprasza do szkółki piłkarskiej oraz do Łazienek Królewskich (przy Podchorążówce), gdzie będzie można obejrzeć wystawę
rzeźb, posłuchać bajek i opowiadań Fundacji, spróbować swoich sił w warsztatach z tancerzami Mazowsza, a także zaprojektować stroje do kolekcji Dziecięco-Myszkowej z gazet i kolorowej bibuły.

• Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści
Muzeum Bajek Baśni i Opowieści to instytucja prywatna, będąca efektem pasji i zaangażowania. Muzeum stale gromadzi kolekcje i prowadzi badania nad tradycją ustną różnych części świata. W Muzeum organizowane są wystawy i pokazy oraz prowadzona jest działalność naukowo – badawcza.
Celem Muzeum jest nie tylko pielęgnowanie i prezentowanie tradycji ustnej, ale również działania edukacyjne – wspomagające rozwój wyobraźni, kreatywności, przełamujące bariery psychiczne i psychologiczne, kształcące umiejętność posługiwania się słowem, występów publicznych i sztuki oracji. Muzeum wciąż wzbogaca ofertę edukacyjną o nowe rodzaje warsztatów dla szkół i przedszkoli. W Muzeum gościmy również solenizantów i jubilatów w trakcie Bajkowych Urodzin.

Muzeum zaprosi Was na bajkowe warsztaty pracy z papierem. Program warsztatów obejmuje techniki tworzenia książeczek pop-up. Kreowane będą niezwykłe ilustracje przestrzenne oraz laleczki. Metoda tworzenia Papierem to autorski sposób wizualizacji opowieści przy użyciu metody pracy z papierem pop-up, podstaw animacji oraz iluzji optycznych. Dzięki wyciętym wcześniej przy pomocy plotera elementom papierowym, uczestnicy tworzą samodzielne, w pełni dynamiczne wizualizacje usłyszanych opowiadań, pobudzają wyobraźnię i uruchamiają zmysł kreacji. Warsztat bajkowych prac z papierem MuBaBaO jest wyjątkową koncepcją połączenia zajęć kreacji manualnej i mentalnej z kreacją motoryczną i pobudzeniem sensorycznym.

• Stoisko TwójRobot.pl
Czy samodzielne zbudowanie i zaprogramowanie robota jest możliwe? Okazuje się, że tak i że nie musi być to bardzo trudne. Z pomocą dzieciom przyjdą pasjonaci nowoczesnych technologii, którzy łączą robotykę z najnowszą technologia 3D. Wśród atrakcji stoiska m. in.: Robo – Piłkarz z boiskiem do rozegrania robomeczu, robot pokonujący labirynt, sterowany tabletem, kącik konstruktorski dla najmłodszych, robociki hexbug oraz wyjątkowa niespodzianka.

• Fundacja PRO KARTON
Fundacja ProKarton powstała w 2011 r., została założona przez producentów materiału opakowaniowego do mleka i soków, w odpowiedzi na społeczną potrzebę w zakresie edukacji ekologicznej. Promujemy kartony do płynnej żywności, ponieważ jesteśmy przekonani, że jest to opakowanie nowoczesne, które zapewnia gwarancję najlepszej ochrony zapakowanej w nie płynnej żywności oraz, z uwagi na swoje atrybuty ekologiczne, minimalizuje wpływ na środowisko naturalne.

Fundacja zaplanowała dla najmłodszych wyjątkowe zabawy sportowe oraz warsztaty czerpania papieru.

• Fundacja ZWALCZ NUDĘ
Fundacja Zwalcz Nudę zaprasza do II edycji projektu Aktywna Rodzina. Projekt skierowany jest do rodzin z dziećmi, będzie trwał od końca maja do października 2015 r. Zapraszamy rodziny do nieodpłatnej zabawy, podczas której razem z super bohaterem – Kapitanem Warszawa – rodziny będą przeżywały przygody, nabywały nową wiedzę, rozwiązywały zagadki, poznawały dzielnicę, a przede wszystkim spędzały czas wspólnie i dobrze się bawiły!

Celem projektu jest m.in. umacnianie więzi rodzinnych, wspólne spędzanie czasu w aktywny sposób, zdobywanie nowej wiedzy, kontakt z kulturą, ekologią. Zależy nam na przygotowaniu atrakcyjnej oferty wakacyjnej dla osób, które spędzają czas w mieście. Gra skierowana jest do rodzin z dziećmi, które na czas gry stają się drużyną. Głównym celem jest zapoznanie drużyn z charakterystycznymi, jak i mniej znanymi, ale ważnymi historycznie i kulturowo, miejscami na terenie dzielnicy oraz wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne wykonywanie zadań.

• Fundacja ALTER EKO
Misją fundacji jest rozwijanie, kształtowanie i promowanie postaw ekologicznych. Fundacja specjalizuje się w szeroko pojętej edukacji ekologicznej prowadząc programy zwiększające świadomość ekologiczną społeczeństwa i liczne warsztaty kształtujące proekologiczne postawy konsumenckie. Z zapałem wprowadza rozwiązania zwiększające autonomię i niezależność społeczności lokalnych oraz upowszechniamy „zieloną” przedsiębiorczość.

Fundacja przygotowała na 31 maja wyjątkowe stoisko warsztatów art. recyklingowych. Nie zabraknie również gier i zabaw artystycznych.

• MAŁY INŻYNIER – EKO ROBOT
Mały Inżynier odznacza się ogromną popularnością i ugruntowaną pozycją lidera na rynku edukacyjnych zajęć pozalekcyjnych. Warsztaty dla dzieci Mały Inżynier to doskonałe połączenie wiedzy z zabawą. Nauka programowania, konstruowanie robotów, warsztaty z eksperymentów, zajęcia z elektroniki – w szerokiej ofercie Małego Inżyniera każde dziecko znajdzie coś dla siebie!
W programie atrakcji stoiska m.in. show chemiczne i pokazy robotów.

• Podczas Pikniku dla Najmłodszych na Agrykoli będzie można również odwiedzić: Kucyki – z możliwością przejażdżki, strefę energetycznych sportów, nauczyć się tańczyć Zumbę oraz odwiedzić stoisko Krajowej Unii Producentów Soków – z możliwością smakowitej degustacji, oraz zasięgnięcia porady dietetyka

30 maja, godz 12:00
Agrykola
Wstep wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze