Warszawa Jest Trendy

Warszawa Jest Trendy

Festiwal Warszawa Jest Trendy zacznie się w piątek 2 września o godz. 17. Będzie to trzydniowy maraton imprez, koncertów i innych wydarzeń kulturalnych.

Celem imprezy Warszawa Jest Trendy jest promocja wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, które codziennie oferuje swoim mieszkańcom stolica, a które niekoniecznie są znane szerszemu gronu. Każdy mieszkaniec Warszawy, niezależnie od wieku i zainteresowań, może znaleźć dla siebie coś ciekawego i spędzić wolny czas bawiąc się na koncercie, odwiedzając wystawę lub biorąc udział w warsztatach o różnorodnej tematyce.

– Od 2 do 4 września, warszawiacy będą mogli skorzystać z różnego rodzaju wydarzeń i atrakcji zarówno w plenerze, jak i obiektach kulturalnych czy rozrywkowych stolicy – teatrach, ośrodkach kultury, a nawet w zoo. Dlatego zachęcamy zarówno młodzież, dorosłych z dziećmi, jak i osoby starsze, aby ten pierwszy weekend września spędzili właśnie w Warszawie – mówi Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta.

Głównym piątkowym wydarzeniem w ramach projektu Warszawa Jest Trendy będzie wieczorny koncert pn. „25 lat niepodległości Ukrainy”. Artyści z Polski oraz Ukrainy połączą siły, zapewniając warszawiakom kilka godzin najlepszej muzycznej rozrywki. Na scenie ustawionej na placu Defilad wystąpią: Anna Wyszkoni, ukraiński zespół rockowy Kozak System, muzyczny duet Onuka, łączący elementy muzyki popularnej z folkowymi brzmieniami oraz Dakh Daughters, projekt muzyczno-teatralny stworzony przez utalentowane artystki z Kijowa.

Z kolei o godz. 17 na pl. Defilad odbędzie się dyskoteka z DJ Wiką. Do zabawy przy największych polskich hitach zaproszone są wszystkie pokolenia warszawiaków.

W sobotę o godz. 14.30 odbędzie się koncert finałowy projektu „Chopin na Krakowskim Przedmieściu klasycznie i na jazzowo” , a o godz. godzinie 17 na skwerze Hoovera polscy i zagraniczni muzycy m.in. Andrzej Olejniczak Quartet, Włodek Pawlik i Piotr Wyleżoł Trio, wykonają utwory inspirowane muzyką Chopina w aranżacjach jazzowych.

O godz. 18 na scenie głównej na placu Defilad rozpocznie się wyjątkowy koncert „Super Warszawa”, podczas którego zagrają gwiazdy polskiej i światowej sceny muzycznej – Grzegorz Hyży, Natalia Schroeder, Natalia Nykiel oraz gość specjalny – James Arthur.

W niedzielę Warszawę opanują najmłodsi mieszkańcy. Ostatniego dnia projektu Warszawa Jest Trendy odbędzie się „Dziecięca Warszawa” – impreza pełna atrakcji dla maluchów. Każde dziecko, które od godziny 12 do 18.30 przyjdzie na plac Defilad, będzie mogło rozwijać swoje pasje podczas licznych warsztatów m.in. plastycznych, kulinarnych czy komputerowych oraz wziąć udział w lekcjach tańca i nauczyć się podstawowych kroków zumby z „Zumbą fitness po zdrowie”. Na scenie „Dziecięcej Warszawy” wystąpią największe gwiazdy muzyki dziecięcej: Majka Jeżowska z zespołem, DJ Miki, Małe SIE i Centrum Uśmiechu, których piosenki znają i śpiewają wszystkie maluchy. Gwiazdą specjalną będzie francuski artysta DJ Mam’s in showcase.

Program Warszawa Jest Trendy

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze