Wielka Batucada Wielokulturowego Warszawskiego Street Party 2015!

Wielka Batucada Wielokulturowego Warszawskiego Street Party 2015!

W tym roku wszystkie zaprzyjaźnione batucady oraz wszystkich chętnych organizatorzy zapraszają do współtworzenia jednego dużego zespołu, który stanie na czele Parady Wielokulturowego Street Party 2015!

Wielokulturowe Warszawskie Street Party jak zawsze w ostatnią niedzielę sierpnia czyli 30.08.2015!

Wszyskich chętnych organizatorzy zapraszają do kontaktu z koordynatorem batucady: Leo Vilhena leosvilhena@gmail.com
Dla osób, które nie są zrzeszone w żadnej grupie batucadowej Leo przygotowuje bezpłatne warsztaty!

Leo Vilhena to pochodzący z Rio de Janeiro muzyk, założyciel TUBATUKI. Leo zaraża swoją pasją i profesjonalizmem. Razem z przyjaciółmi, z którymi gra sambę od kilku lat, będzie uczył Ciebie gry na poszczególnych instrumentach. Leo Vilhena ukończył Conservatorio de Musica Brasileira w Rio de Janeiro. Był w składzie różnych brazylijskich Blocos takich, jak: Turbilhão Carioca czy Bloco Cru.
Od trzech lat mieszka w Europie i regularnie prowadzi warsztaty gry na brazylijskich instrumentach perkusyjnych, jak również na instrumentach strunowych. Współpracował z warszawską grupą perkusyjną Ritmodelia. Jest członkiem jednej z najbardziej znanych w Europie grup grających Batucade – Bloco X
www.leovilhena.com

Wielokulturowe Warszawskie Street Party to festiwal uliczny wszystkich mieszkańców Warszawy, których różnorodne pochodzenie składa się na barwną mozaikę kulturową, często niedostrzeganą czy niedocenianą w codziennym pośpiechu. Jego celem jest promocja wielokulturowości poprzez wspólną, radosną zabawę.

Założeniem festiwalu jest prezentacja – poprzez sztukę, zwłaszcza muzykę i taniec – kultur mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności imigranckich obecnych w Warszawie oraz aktywnie uczestniczących w tworzeniu jej wielokulturowego bogactwa. Jedną z głównych wartości tego wydarzenia jest fakt, że w jego przygotowanie zaangażowanych jest wiele organizacji i instytucji promujących kultury społeczności mniejszościowych i imigranckich oraz osoby bezpośrednio się z nich wywodzące, chcące zaprezentować swoje tradycje szerokiej publiczności.

Organizatorzy chcą, aby Street Party stało się wizytówką Warszawy – podobnie jak Karnawał w Rio de Janeiro czy Notting Hill Carnival w Londynie. Niezwykłe zainteresowanie, jakim cieszyło się Street Party w poprzednich latach (wydarzenie jest organizowane od roku 2007), przekonało ich, jak otwarci na różnorodność kulturową są warszawiacy i jak ważna jest organizacja kolejnych edycji wydarzenia.

Niech wspólna zabawa w sercu Warszawy połączy w tańcu i przy dźwiękach muzyki ludzi ciekawych świata, zafascynowanych jego różnorodnością, chcących go poznawać także dzięki rozrywce.

Masz pomysł i chcesz go zrealizować podczas Wielokulturowego Warszawskiego Street Party?
Zgłoś się: streetparty@kontynent.waw.pl

30 sierpnia, godz. 13:00
Krakowskie Przedmieście
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze