Wystawa LEGO na Narodowym (+ Groupon)

Wystawa LEGO na Narodowym (+ Groupon)

Ekspozycja, którą już w przyszłym tygodniu będziemy mogli oglądać, zajmuje 2,3 tys. m kw. By ją zbudować, potrzebne było aż 10 tirów z klockami i sprzętem i 100 osób, które zbudowały ponad 150 makiet. Od 13 grudnia tę niezwykłą wystawę będzie ją można zobaczyć na Stadionie Narodowym.

Zobaczymy m.in. 11-metrowego, wysokiego na 3 metry i zbudowanego z ponad 500 000 klocków Titanica. Ponad dwumetrowy statek kosmiczny Star Destroyer znany z „Gwiezdnych Wojen”. Makietę Lego City o wielkości 25 m kw z częścią mieszkalną i lotniskiem i Forum Romanum – replikę nieistniejącej już rzymskiej świątyni  z 81 roku n.e.

Zupełnie inną atrakcją jest prezentacja dwóch premierowych makiet, będących rekonstrukcją krajobrazu stanu wojennego. Pierwsza przedstawia miasto nocą, gdy po ogłoszeniu przez generała Jaruzelskiego 13 grudnia 1981 roku stanu wojennego na ulice wyjechały czołgi i wozy opancerzone oraz wprowadzona była godzina milicyjna. Druga makieta obnaża codzienność stanu wojennego z wszechobecnymi kolejkami w sklepach, charakterystycznymi obwieszczeniami na murach i scenografią wnętrza mieszkania z tamtego okresu. Całość w scenerii typowej dla tych czasów – zobaczymy sklep Pewex, bar mleczny i supersam, a na ulicach maluchy, syreny oraz duże fiaty.

Poza tym mozaiki przedstawiające znane postaci (wśród nich m.in. Jim Morrison, Bob Marley, Barack Obama i Lech Wałęsa), interaktywne maszyny, a także makietę przedstawiająca scenę z życia Muminków – bohaterów książek Tove Jansson oraz licznych ekranizacji. Zobaczymy Muminka, Migotkę, Tatę Muminka, Mamę Muminka, Małą Mi, Paszczaka, Ryjka, Bobka, Włóczykija, Topika i Topcię, a nawet Bukę. Zobaczymy budowle i makiety o niespotykanej formie i wielkości.

– Budowanie z klocków jest obecnie dla wielu osób jedną z najbardziej popularnych form rozrywki. Klocki cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Możliwości budowania, jakie dają klocki, są właściwie nieograniczone. Główną ideą powstania wystawy jest chęć stworzenia budowli o formie i wielkości niewystępującej w codziennych warunkach. – poinformował WawaLove.pl Rafał Szymański, organizator wystawy.

Zobaczymy zatem konstrukcje sięgające 3 metrów wysokości oraz takie, które składają się z 500 tys. elementów czy zajmują kilkadziesiąt metrów kwadratowych powierzchni. Cała ekspozycja zajmuje 2300 metrów kwadratowych i  składa się z kilku milionów klocków, z których zbudowano ponad 150 makiet.

Wystawa zostanie otwarta 13 grudnia o godzinie 14:00. Stadion narodowy, brama nr 1 (wejście tunelem Królaka, winda na poziom –1). Bilety kosztują w zależności od godziny zwiedzania 18 zł (od 10:00 do 16:00) lub 23 zł (od 16:00 do 20:00). Dodatkowe szczegóły znajdziemy na tej stronie.

GRUPON:

http://www.groupon.pl/oferty/warszawa/klockomania-sp-z-o-o-1/51393959

Grzybu

Komentarze