Wystawa, wieczór autorski i koncert Zahlady

Wystawa, wieczór autorski i koncert Zahlady

Wieczór autorski Radosława Sączka promujący jego książkę poetycką „Późny debiut”, na którą złożyły się dwa tematyczne zbiorki Wiersze do biur oraz chory rozsądek.

Z posłowia Macieja Płazy:
Utwory, które znalazły się w tej książce, nie są wcale dziewicze. Ukazywały się w „Akcencie”, „Opcjach”, „Studium, „Arkadii”, „Nowej Okolicy Poetów”, „Arteriach” (…) Oba tomy kilkakrotnie omal nie wyszły jako całość: chory rozsądek w 2008 roku wyróżniono w Ogólnopolskim Konkursie Kwartalnika „Opcje” na debiutancką książkę poetycką, rok później nominowano w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jacka Bierezina, w 2014 tę samą nominację otrzymały Wiersze do biur. Utwór „Wiersze i buty” we wrześniu 2015 ukazał się w cotygodniowej rubryce poetyckiej „Gazety Wyborczej”. Poezję Radka Sączka można od lat usłyszeć na płytach i koncertach: dawniej w nowofalowym DHM, teraz w postpunkowym Chaplin & Chapman i oczywiście w Zahladzie. Oba tomy, które tak długo czekały na debiut, w końcu spotkały się w jednym i nareszcie wschodzą, podwójnie, nad miastem i biurem, nad złotymi zębami wieżowców i w ciemnych lustrach monitorów.

Radosław Sączek
ur. w 1975, poeta i muzyk. Publikował w ‘Akcencie’, 'Studium’, 'Arkadii’, 'Nowej Okolicy Poetów’, 'Opcjach’, 'Arteriach’, ‘Gazecie Wyborczej’. ‘Kulturze Miasta’ oraz tzw. prasie artzine’owej. Pochodzi z Puław, mieszka w Warszawie.

Jest także autorem tekstów, wokalistą zespołów:
• DHM (dwie płyty długogrające na koncie)
• Chaplin&Chapman (płyta w realizacji),
• Zahlada (dwie płyty długogrające na koncie)

Wystawa ilustracji do „Późnego debiutu”
autor: Justyn Parfianowicz – artysta plastyk, absolwent Wydziału Sztuki UMCS, w dorobku kilka wystaw indywidualnych w Warszawie, wiele wystaw zbiorowych

KONCERT ZESPOŁU ZAHLADA
Na zakończenie wieczoru odbędzie się koncert zespołu ZAHLADA – Radosław Sączek jest jego wokalistą, muzykiem oraz autorem tekstów.

Zahlada gra muzykę wymykającą się łatwej kategoryzacji. Duży nacisk został tam położony na literacką stronę wyrazu artystycznego. Jednocześnie zastosowane w zespole instrumentarium (samplery, sekwensery, syntezatory i skrzypce, w połączeniu z bardziej tradycyjnymi rockowymi instrumentami jak gitara, czy bas) wyodrębnia go w sposób istotny również na terenie muzycznym. Zahlada to z pewnością coś innego niż można zazwyczaj usłyszeć na koncertach rockowych. Występom zespołu towarzyszą miksowane na żywo wizualizacje. Zespół wydał dwie płyty długogrające: Zahlada (2013) oraz Zwidy (2016).

WYSTAWA / WIECZÓR AUTORSKI / KONCERT ZAHLADY
Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2
7 listopada 2017 (wtorek)
godz. 19:00
wstęp wolny

Grzybu

Komentarze