Wzory w ogrodzie – polskie wzornictwo

Wzory w ogrodzie - polskie wzornictwo

Targi Designu WZORY to cykliczna impreza promująca polskie wzornictwo. WZORY W OGRODZIE odbędą się 25 kwietnia, w sobotę w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego – Królikarni.

W ogrodzie muzeum będą przedstawione ekologiczne, recyclingowe oraz organiczne produkty zaprojektowane przez młodych polskich projektantów. Uwaga będzie skoncentrowana na wzornictwie zrównoważonym, pozostającym blisko natury i nią inspirowanym. Pokazany będzie dizajn do ogrodu oraz akcesoria do domu. Na wzorach będzie można także popodziwiać i zakupić rośliny do ogrodu, na balkon, a także zioła.

WZORY W OGRODZIE to również okazja do odpoczynku z całą rodziną. Przy okazji wizyty w Królikarni będzie można wziąć udział w warsztatach, rozsmakować się w ekologicznej i zdrowej kuchni, kupić świeże warzywa od lokalnych dostawców.

WZORY W OGRODZIE będą inauguracją wiosny – relaksującym dniem blisko natury, a jednak w centrum miasta.
Darmowe warsztaty dla młodzieży i dorosłych:

SMAK Magazyn wokół stołu zaprasza do wspólnego długiego stołu. Organizatorzy zachęcają do przygotowania własnych przysmaków i przyniesienia ich do wspólnej biesiady.
Przy stole odbędą się dyskusje i spotkania pod patronatem magazynu:

12.30: rozmowa z projektantką porcelany Kristoff – Fine Porcelain Kają Kusztrą -poprowadzona przez Monikę Powalisz.

14.30: spotkanie autorskie z Małgorzatą Kalembą-Drożdż, która opowie o swojej książce „Słodki Sposób na Alergię”; rozmowę poprowadzi Monika Powalisz. Pani Małgorzata przygotuje poczęstunek dla uczestników spotkania, będzie można także zakupić jej książkę i otrzymać podpis autorki.
***

Warsztat renowacji mebli z Bibalo Design
Godziny: 11-17
Dla kogo: młodzież i dorośli

W trakcie warsztatu każdy będzie mógł poznać wszystkie etapy i tajniki odnawiania starych mebli. Na kilku stanowiskach będzie można spróbować: rozkręcania krzeseł, klejenia mebli, zdzierania lakieru lub farby, lakierowania, malowania, bejcowania
woskowania oraz zmiany tapicerki siedziska. Można przynosić swoje meble do renowacji. Bibalo Design doradzi i zainspiruje jak sprawić, by zabłysły nowym blaskiem!

Pokaz rzeźbiarski – Konrad Szumilas

Konrad pokaże tajniki powstawania swoich prac oraz da możliwość spróbowania rzeźbiarskiego rzemiosła. Przez cały dzień będzie można spotkać się z nim i zajrzeć do jego artystycznej kuchni. Dla dorosłych, młodszych i najmłodszych.

Darmowe warsztaty dla dzieci:

Warsztaty kulinarne dla dzieci pod patronatem magazynu KUKBUK i kumamkasze.pl, poprowadzi Maja Sobczak.
Godziny: 11-14.
Wiek dzieci: 6-11 lat

W trakcie warsztatów mali smakosze przygotują kluseczki orkiszowe, wytrawne i z cynamonem w różnych kształtach, do tego sosy – owocowy i z tartych pomidorów oraz domowy kisiel na bazie naturalnych soków i kawałków owoców.

***
Warsztat fotograficzny dla dzieci Akademia Fotografii
Godziny:14-18
Wiek dzieci 5-13 lat; najmłodszych uczestników zapraszamy z opiekunami.
Akademia Fotografii będzie czekać z mini studiem fotograficznym oraz stoiskiem plastycznym, na którym każdy z uczestników będzie mógł wykonać swój wiosenny rekwizyt do sesji zdjęciowej! Nieco bardziej leniwi będą mogli skorzystać już z gotowych fotogadżetów.

***

Warsztat hortiterapeutyczno-ogrodniczy dla dzieci – Fundacja VIRId’OR
Godziny: 11-16
Wiek dzieci: 4-10 lat

DOTKNIJ, POCZUJ, ZAPAMIĘTAJ

Posługując się roślinami i ich nasionami, każdy będzie mógł ćwiczyć: węch, dotyk, słuch i wzrok. Grzechotać, chrobotać i szeleścić, gnieść, pocierać i dotykać, wywąchiwać, węszyć i niuchać. Patrzeć i chłonąć nazwy i właściwości roślin, z którymi spotykacie się na co dzień.

Zajęcia plastyczne przygotowane przez Mysie Harce
Godziny: 11-17
Wiek dzieci: 5-12 lat

Całodniowe zabawy na trawie dla dzieci: kręgle, piłki, kolorowe tunele i namiociki, kometka (dużo kompletów, będzie można pograć z rodzicami), duże bańki mydlane, malowanie buziek i skręcanie baloników modelarskich, a także kreatywne zajęcia plastyczne – wiosenne motylki.

***

Warsztat wyplatania z wikliny papierowej – Krepiną i wikliną. Malowane
Godziny: 11-16
Wiek dzieci: 7-13 lat

Nauka robienia wikliny papierowej i wyplatania z niej dowolnych kształtów. Razem z dziećmi prowadzący zrobią koszyczki i pojemniki.

25 Kwietnia 2015
Królikarnia ul. Puławska 113a
Godziny: 10-19
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze