BIG BOOK FESTIVAL 2020

Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się od 28 do 30 sierpnia w Warszawie. Festiwal będzie miał nową formułę – wszystkie wydarzenia odbędą się z udziałem publiczności na miejscu, a większość będzie również transmitowana na żywo na stronie festiwalu oraz w naszym kanale You Tube.

Big Book Festival potrwa trzy dni. Wydarzenia będzie można oglądać na żywo na stronie www.bigbookfestival.pl – transmisje odbędą się z trzech festiwalowych lokalizacjach na warszawskim Starym Mokotowie. W wydarzeniach weźmie też udział publiczność – w zależności od obowiązujących w czasie trwania festiwalu przepisów dotyczących bezpieczeństwa i zdrowia.

Odbędą się rozmowy, performatywne czytania i spektakle. Wśród gości festiwalu będą autorzy z Polski i świata.10/09/10

Partnerami strategicznymi Big Book Festival są m.in.:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Stołeczne Warszawa, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacja im. Heinricha Bölla, Orange, oraz kilkunastu wydawców literackich.

PIERWSZE SZCZEGÓŁY PROGRAMU OGŁOSIMY W LIPCU.

CZYSTA MIŁOŚĆ # PURE LOVE to hasło tegorocznej edycji.

Kiedy czytasz, przeżywasz miłość.
Kiedy piszesz, wyznajesz ją.
Czytelnika i pisarza łączą intymność i zaufanie.
Między nimi wydarza się wielkie uniesienie, poważna namiętność.
Albo miłość na całe życie.
Bo literatura to intensywny ekstrakt uczuć i próba zbliżenia.

W tym roku Big Book Festival celebruje książki jako wielką i łagodną siłę miłości.
Literatura nie krzywdzi – otwiera, łączy, zachwyca.
Czytamy bez uprzedzeń i podziałów. Z zaangażowaniem, oddaniem i namiętnością.

Kimkolwiek jesteś, na pewno zdarzyło ci się kiedyś powiedzieć:
Kocham czytać!
Kocham tę książkę!
To moja ukochana pisarka!
Big Book Festival 2020 serwuje literacką miłość we wszystkich odmianach.

– Dla nas literatura jest olbrzymem o czystych intencjach. To wieloryb, który pochłonął ogrom ludzkich przeżyć i doświadczeń. Niesie je przez świat, z nikim nie walcząc. Dla pisarza i czytelnika książka jest najważniejszym wyrazem miłości do innych, natury i siebie samego. Kiedy spotykamy się w opowieści, przekraczamy samotność. Odkrywamy, budujemy głębokie relacje – z historią, bohaterami, całym światem. Żyć i nie czytać? Można, ale czy chcemy żyć bez miłości? – mówią Anna Król i Paulina Wilk, z Fundacji „Kultura nie boli“, współtwórczynie festiwalu.

Big Book Festival potrwa trzy dni. W wizytach wirtualnych udział wezmą pisarze ze świata, a polscy zmierzą się z zaskakującymi tematami i formułami wydarzeń. W programie festiwalu znajdzie się wiele książkowych premier.

Wśród kilkudziesięciu wydarzeń nowatorskiego festiwalu będą te, z których Big Book Festival słynie. Pokazywane tylko raz, w nietypowych przestrzeniach, spektakle, happeningi i performanse. Te kilka wydarzeń będzie można zobaczyć wyłącznie na żywo (bez transmisji).
– Literatura budzi emocje, które chcemy ożywiać i wprowadzać między ludzi w gorący, poruszający sposób. Intymne czytanie jest tylko jedną z wielu form życia tekstu. Pozwalamy się w nim zanurzyć i zaznawać go z innymi – mówią Król i Wilk.

Big Book Festival w 2020 r. wraca na Stary Mokotów. Wydarzenia odbędą się w trzech sąsiedzkich lokalizacjach:
-> Big Book Cafe, centrum edukacji literackiej przy Dąbrowskiego 81,
-> w Centrum Łowicka przy Łowickiej 21 oraz
-> w willi i muzeum Władysława Broniewskiego przy Dąbrowskiego 51.
Trzy adresy z trzech epok architektonicznych i społecznych pozwolą stworzyć kameralny i lokalny klimat festiwalu o światowych horyzontach.

Big Book Festival powstał w 2013 r. z miłości do czytania i jako pierwszy w historii Warszawy festiwal literatury. Jest jedynym w Polsce wydarzeniem literackim międzynarodowej rangi tworzonym samodzielnie przez niewielką organizację pozarządową.

Więcej: bigbookfestival.pl

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze