Inauguracja Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy”

Przed nami długo oczekiwana inauguracja Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy”. W weekend 17-19 września wystąpią Krzysztof Zalewski, Pezet i Onar z Płomienia 81 i Ania Rusowicz, a swoje przedstawienia zagrają Teatr Baj i Teatr Syrena. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

Ursynów to kolebka rapu. W programie inauguracji „Alternatyw” nie mogło więc zabraknąć koncertu ikony gatunku – duetu Płomień 81, którego członkowie, Pezet i Onar, wielokrotnie podkreślali swoje ursynowskie korzenie. „Powiedz na osiedlu”, że Płomień gra na placu obok „Alternatyw” w piątek 17 września o 20:00.
W sobotę 18 września zapraszamy na występy gwiazd muzyki popularnej. O 18:00 wystąpi czerpiąca z bigbitu Ania Rusowicz, a o 19:30 na scenie plenerowej pojawi się największy zwycięzca ostatniej gali Fryderyków – energetyczny i elektryzujący Krzysztof Zalewski.
18 września to także dzień otwarty w „Alternatywach”. W południe w naszych salach edukacyjnych rozpoczną się zajęcia próbne – będą one przedsmakiem oferty, z którą ruszymy od początku października. O 13:00 zapraszamy do specjalnych namiotów edukacyjnych przed wejściem głównym, w których odbędą się zajęcia naukowe, ekologiczne, rękodzieła i wiele innych. Z kolei o 14:00 na scenie plenerowej rozpocznie się koncert „Bajkowe piosenki”, w programie którego znajdą się utwory z filmów i bajek dla dzieci. Po koncercie wystąpi Teatr Pantomimy Mim z przedstawieniem „Pan i Pani O!”.
Ostatni dzień weekendu otwarcia „Alternatyw” upłynie pod znakiem sztuki teatralnej. W niedzielę 19 września o 11:00 Teatr Baj wystawi w sali kameralnej spektakl dla dzieci „Kto rozśmieszy pechowego nosorożca”, a wieczorem, o 18:00, zespół Teatru Syrena zagra na głównej scenie „Alternatyw” przebojowe przedstawienie muzyczne „Rodzina Addamsów”. Bezpłatne wejściówki na oba spektakle będzie można otrzymać 18 września, podczas dnia otwartego.
Nie może Was zabraknąć podczas inauguracji naszego centrum kultury! Ruszamy już niebawem! Będzie świetna zabawa i mnóstwo dobrej energii!
Grzybu

Komentarze