Występ Artura Andrusa w WAT na warszawskim Bemowie

Artur Andrus to człowiek wszechstronny. Można go nie tylko usłyszeć w radiu i na płytach, zobaczyć na scenie i w telewizji, ale też przeczytać jego wiersze, książki i opowiadania dla dzieci. Już 30 marca będziemy mieli okazję podziewać pełen wachlarz zdolności artysty na Bemowie

30 marca br. o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej Wojskowej Akademii Technicznej wystąpi Artur Andrus.

Dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych,  komentator „Szkła kontaktowego”, do listopada 2017 r. redaktor trójkowej „Akademii rozrywki”. Od lipca 2018 r. współpracuje z Radiem  RMF Classic, prezentując swoje autorskie audycje: „Wakacje z Andrusem” i „NieDoMÓwienia, czyli rozmowy niezobowiązujące Artura Andrusa”.

Oprócz pracy w radiu, Artur Andrus często występuje w charakterze konferansjera przeglądów kabaretowych. Zaczęło się od Mulatki w Ełku, potem była krakowska PAKA, Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim. Od  1999 roku był związany z  Łódzką Piwnicą Artystyczną – Przechowalnia, w której występował razem z Andrzejem Poniedzielskim, Elżbietą Adamiak i zaproszonymi gośćmi.
Artur Andrus pisze również teksty piosenek dla innych artystów kabaretowych, m.in. dla Małgorzaty Zwierzchowskiej i Olka Grotowskiego („Wiesiek idzie”, „Jarocin”, „Beczka piwa”) dla Czerwonego Tulipana („Żeby się sobą zauroczyć”, „Odezwa do Małgosi”),  dla Grupy MoCarta – słynny „Paskudny wio…” wykonywany z Arturem Renionem, czy „Nie śmiejcie się z taty”. Jego teksty wykonuje również  Alicja Majewska, Hanna Śleszyńska, Czesława Mozil.  Wiersze Artura Andrusa ukazywały się na ostatniej stronie „Przekroju”. Od 2006 roku prowadził również swój blog, który doczekał się wydania w formie książki.

W 2010 r. artysta otrzymał tytuł „Mistrza Mowy Polskiej” ,w listopadzie 2011 Prezydent RP uhonorował go Złotym Krzyżem Zasługi (w 2005 roku otrzymał również Srebrny Krzyż Zasługi).  W Październiku 2015 r. otrzymał Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Zapowiada się fantastyczny, pełen dobrego humoru wieczór!

Aby otrzymać bezpłatne zaproszenie, wyślijcie maila zgodnie z regulaminem na: m.trzaska@um.warszawa.pl do 17 marca br.

REGULAMIN: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/wystep-artura-andrusa

gen. Sylwestra Kaliskiego 25A, 01-476 Warszawa, Polska

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze